Starostlivosť o cyklooblečenie

TOTO JE PRÍRUČKA POUŽÍVANIA ŠPORTOVÉHO OBLEČENIA, AJ NAPRIEK TOMU SI NIKDY NEZABUDNITE PREČÍTAŤ INFORMÁCIE NA ŠTÍTKU VÁŠHO NOVÉHO OBLEČENIA.


PRIPRAVIŤ SA!

Dôkladne vypláchnite pod studenou vodou všetko bahno alebo iné usadeniny, pokiaľ sú tieto nečistoty ešte ako tak vlhké. Môžete použiť aj mäkkú kefku. Vyprázdnite vrecká. Prevráťte všetko oblečenie opačne, smerom dovnútra – presne takto sa majú prať a sušiť športové veci. Toto napomôže zachovaniu farieb ale aj predĺženiu životnosti použitých materiálov. Pokúste sa zabrániť zachytávaniu a vyťahovaniu jemných vlákien, napríklad použitím vrecka do práčky.


POZAPÍNAŤ!

Všetky upínacie prvky dôkladne zapnite. Zipsy, gombíky, suchý zips – všetko pozapínajte. Veci, ktoré obsahujú suchý zips, ako napríklad rukavice, odporúčame prať samostatne, oddelene od cyklistického oblečenia, ktoré je zhotovené z jemných tkanín s vysokým obsahom Lycry, predídete tak poškodeniu tkaniny.


LEN TEKUTÉ!

Šetrné tekuté pracie prostriedky sú jednoduchšie a oveľa účinnejšie pri nízkych teplotách než pracie prášky. Vaše cyklistické oblečenie môže obsahovať aj špeciálnu „povrchovú úpravu“ tkanín, ktorá zabezpečuje lepšiu priedušnosť, vodeodolnosť, alebo UV ochranu pred slnkom. Praním pomocou pracieho prášku môžete túto povrchovú úpravu odevov znehodnotiť. Prášky okrem toho spôsobujú aj postupné blednutie farieb. Preto je vždy lepšie používať tekuté pracie prostriedky.


ZACHOVAŤ CHLADNÚ HLAVU!

Ak je to možné, perte max. na 30 stupňov, alebo aj na menej. Väčšina súčasných pracích prostriedkov si dokáže efektívne poradiť so špinou aj pri nižších teplotách (toto ste už určite niekde počuli :-). Pranie pri nízkych teplotách znižuje riziko zrážania / zmenšovania produktu, poškodenia membrány alebo krvácania farieb.


TOTO NIE!

Odporúčame vám vyhnúť sa používaniu aviváže, bielidla a farbív. Nezapínajte sušičku, pokiaľ je v nej športové oblečenie. Športové oblečenie nikdy nepokladajte na radiátory alebo iné zdroje priameho tepla.


DAJTE TO NA VZDUCH!

Aby ste zachovali funkčnosť športového oblečenia čo najdlhšie, odporúčame ho sušiť vonku. Dres alebo bundu zaveste na plastový vešiak, umožníte tak prúdeniu vzduchu dovnútra odevu.


ŠPECIÁLNE OŠETRENIE TKANÍN

Športové nepremokavé a vodeodolné bundy a vesty (DWR, NoRain, Softshell, Gore-Tex, Windstopper atď.) by ste mali čistiť špecializovaným čistiacim prostriedkom, ktorý očistí a zároveň ochráni membránovú textíliu bez poškodenia funkčnosti tkanín.


Platobné možnosti

paypalMaster card visa

Možnosti a ceny dopravy

Bezpečná platba

Bezpečná platba

Overené zákazníkmi

Overené zákazníkmi

Výmena veľkostí

Výmena veľkostí

Doprava zadarmo nad 70 €

Doprava zadarmo nad 70 €

Predĺžená záruka

Predĺžená záruka

Tovar zasielame dnes

Tovar zasielame dnes

Aktuálne výpredaje

Aktuálne výpredaje

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora