Davide Formolo ide k Saganovi

Po troch sezónach v službách športového riaditeľa Jonathana Vaughtersa opúšťa zelené farby tímu Cannondale a posilňuje zostavu stajne Bora-hansgrohe. Stretne sa v nej s Petrom Saganom. Záujem nemeckého tímu o talianského mladíka zjavne súvisí s rozšírením ambícií smerom k úspechu v celkovom poradí v pretekoch Grand Tour.Davide Formola patrí medzi kvalitných vrchárov – darí sa mu v kopcovitých klasikách aj v pretekoch Grand Tours. V minulej sezóne dokončil španielsku Vueltu na 9. mieste, tento rok sa zameral na Giro a bolo z toho rovnako umiestnenie v elitnej desiatke. „Po kvalitnom výkone na Liége-Bastogne-Liége a Giro d´Italia sa mi ozvalo viac tímov. Mohol som si vybrať. Zvoli som Boru-hansgrohe, pretože je to mladá zostava a vytyčuje si dlhodobé ciele. Sagan je samozrejme veľké meno, v súčasnej svetovej cyklistike vlastne úplne najväčšie. Tím podpísal aj Pete Kennaugha (pozn. doteraz Sky), Daniel Osse (pozn. doteraz BMC), a stále má k dispozícii Lea Königa a Rafala Majku. A teraz teda prichádzam aj ja. Budeme veľmi silní,“ je presvedčený talianský mladík.


Záhadná choroba

Po výbornej jari samozrejme premaródil leto. „Týždeň som trénoval naplno a dostal som teplotu. Odpočinul som si a zase sa pustil do prípravy. Po ďalšom týždni sa ale vysoká teplota znova objavila. Myslel som si, že mám v tele nejakú infekciu, ktorá ma brzdí, objasňuje Formolo dôvody, prečo nenastúpil do etapáku Okolo Poľska, v ktorom prišiel minulý rok na rešpektovanom 4. mieste. Neskôr v lete sa dokonca musel vzdať aj účasti na Vuelte. „Je ťažké nájsť presné príčiny, prečo trvalo celé leto, než som sa dal dokopy,“ hovorí Davide Formolo. Verí, že dlhým obdobím odpočinku nabral silu a v novom angažmáne uplatní svoj plný potenciál.


Skvelá atmosféra v tíme

Davide Formolo mohol v tíme Cannondale-Drapac zostať, ale Jonathan Vaughters mal dlho veľké problémy so zaistením sezóny 2018 a budúcnosť americkej stajne sa zdala neistá. Formolo patril medzi prvých pretekárov, ktorých Bora oslovila. „Boli to ťažké časy. Ja osobne som mal angažmá zaistené, ale situácia mojich kolegov sa ma veľmi dotýkala. Keď som sa dozvedel, že Cannnodale bude ďalej pokračovať, mal som za všetkých v tíme radosť,“ prehlasuje Formolo, ktorý si pochvaľuje atmosféru vnútri zostavy: „Ten tím sa od väčšiny ostatných líši. Jeho snahou je, aby mali pretekári možnosť predviesť svoj najlepší výkon. To je kľúčový faktor úspechu. Všetko ostatné vedie k stresu. V Cannondale-Drapac sa snažia stres zmierniť na minimum. Úspech v cyklistike nie je o prísnosti tímových pravidiel. Pokiaľ si obujete jednu topánku červenú a druhú zelenú, váš výkon to neovplyvní. V tíme chápu, že pretekár je človek a ako taký potrebuje prejaviť svoju individualitu. Vďaka pestrej zostave rôznych národností dochádza v Cannondale k miešaniu rôznych kultúr a tiež kvôli tomu som mal atmosféru v tomto tíme rád,“ priznáva Davide Formolo.


Text: Manfred Strnad

Foto: CN


Platobné možnosti

paypalMaster card visa

Možnosti a ceny dopravy

Bezpečná platba

Bezpečná platba

Overené zákazníkmi

Overené zákazníkmi

Výmena veľkostí

Výmena veľkostí

Doprava zadarmo nad 70 €

Doprava zadarmo nad 70 €

Predĺžená záruka

Predĺžená záruka

Tovar zasielame dnes

Tovar zasielame dnes

Aktuálne výpredaje

Aktuálne výpredaje

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora